Виїзд з окупованої Автономної Республіки Крим

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим надало детальні роз’яснення і поради вразі, якщо ви в’їзжаєте до окупованої Автономної Республіки Крим та виїзжаєте з неї до інших країн.

Станом на сьогодні громадяни України намагаються потрапити на територію третіх країн в тому числі через тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.

Так, в першу чергу Представництвом повідомлено, що Держава не вважає правопорушенням перетин адмінмежі з Кримом та виїзд з нього під час воєнного стану, оскільки такий перетин відбувається в умовах крайньої необхідності, що виключає карність діяння. Уразі, якщо вас все ж намагаються притягнути до адміністративної відповідальності за такий перетин адмінмежі з Кримом, пропонується зателефонувати до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за правовою консультацією.

Крім того, і дуже важливо, наголошується, що з 24.02.2022 Україна розірвала всі дипломатичні відносини з російською федерацією, а тому посольство та консульські установи Україні в російської федерації не працюють. У даному випадку, треба мати на увазі, що виїзд до інших країн через окуповану Автономну Республіку Крим є вкрай небезпечним.

Представництвом роз’яснюється, що де-юре виїзд з території російської федерації громадян України можливий на підставі закордонного паспорту, проте відомі випадки перетину кордону з сусідніми державами виключно на підставі національного паспорту громадянина України.

В екстрених ситуаціях громадяни України, перебуваючи на території російської федерації, можуть звернутись по допомогу до посольств іноземних країн-партнерів України:

 

посольство Канади:

+74959256000

mosco@international.gc.ca

 

посольство Литви:

+74957858605

amb.ru@urm.lt

 

посольство Латвії:

+74952329743

consulate.russia@mfa.gov.lv

 

посольство Естонії

+74957373648

48consulate.moscow@mfa.ee

Такі держави, як Естонія, Литва та Латвія, приймають на своїй території усіх громадян України з паспортами, у тому числі старого зразка та з простроченою дією.

Загалом з території російської федерації за наявності внутрішнього чи закордонного паспорту можна виїхати сухопутним кордоном у такі безпечні треті країни, як Естонія, Латвія, Грузія, Азербайджан, Фінляндія, та в Литву і Польщу через територію Білорусі.

Крім того, з території російської федерації громадяни України фактично без прикордонного контролю, можуть потрапити також до Республіки Білорусь. Відповідно до інформації, розміщеної Посольством України в Республіці Білорусь, приймання з консульських питань в Посольстві здійснюється щоденно з 09:00 до 13:00.

 

АО “КАНОН”, травень, 2022 рік

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню