Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим надало детальні роз’яснення і поради вразі, якщо ви в’їзжаєте до окупованої Автономної Республіки Крим та виїзжаєте з неї до інших країн.
Станом на сьогодні громадяни України намагаються потрапити на територію третіх країн в тому числі через тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.
Так, в першу чергу Представництвом повідомлено, що Держава не вважає правопорушенням перетин адмінмежі з Кримом та виїзд з нього під час воєнного стану, оскільки такий перетин відбувається в умовах крайньої необхідності, що виключає карність діяння. Уразі, якщо вас все ж намагаються притягнути до адміністративної відповідальності за такий перетин адмінмежі з Кримом, пропонується зателефонувати до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за правовою консультацією.
Крім того, і дуже важливо, наголошується, що з 24.02.2022 Україна розірвала всі дипломатичні відносини з російською федерацією, а тому посольство та консульські установи Україні в російської федерації не працюють. У даному випадку, треба мати на увазі, що виїзд до інших країн через окуповану Автономну Республіку Крим є вкрай небезпечним.
Представництвом роз’яснюється, що де-юре виїзд з території російської федерації громадян України можливий на підставі закордонного паспорту, проте відомі випадки перетину кордону з сусідніми державами виключно на підставі національного паспорту громадянина України.
В екстрених ситуаціях громадяни України, перебуваючи на території російської федерації, можуть звернутись по допомогу до посольств іноземних країн-партнерів України:
посольство Канади:
+74959256000
посольство Литви:
+74957858605
посольство Латвії:
+74952329743
посольство Естонії
+74957373648
Такі держави, як Естонія, Литва та Латвія, приймають на своїй території усіх громадян України з паспортами, у тому числі старого зразка та з простроченою дією.
Загалом з території російської федерації за наявності внутрішнього чи закордонного паспорту можна виїхати сухопутним кордоном у такі безпечні треті країни, як Естонія, Латвія, Грузія, Азербайджан, Фінляндія, та в Литву і Польщу через територію Білорусі.
Крім того, з території російської федерації громадяни України фактично без прикордонного контролю, можуть потрапити також до Республіки Білорусь. Відповідно до інформації, розміщеної Посольством України в Республіці Білорусь, приймання з консульських питань в Посольстві здійснюється щоденно з 09:00 до 13:00.
АО “КАНОН”, травень, 2022 рік