Маєте житло у власності, впевнені?

Останнім часом на фоні економічної кризи у державі  та як наслідок не спроможності  громадян сплачувати своєчасно платежі по іпотечним кредитам значною мірою активізувалися колектори  зі своїми  схемами «віджиму» заставленої нерухомості  боржників.

Свого часу банківські установи позбавляючись проблемних кредитів за безцінь розпродали такі  кредитні зобов’язання різного роду колекторським організаціям які, чесно кажучи, дуже часто не гребують діяти в обхід чинного законодавства.

Серед новел 2015 року стали дії колекторів по перереєстрації права власності на нерухоме майно боржників без їх відома, без рішення суду та без участі державної виконавчої служби.

Звісно в таких діях колектори  не можуть обійтися без допомоги, м’яко кажучи, не дуже законослухняних нотаріусів які користуючись наданими їм повноваженнями  державних реєстраторів прав на нерухоме майно фактично і здійснюють безпосередньо перереєстрацію у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності на квартири та будинки, що належать боржникам на нових власників – колекторські установи.

При цьому порушуються положення ряду нормативно-правових актів таких як:  Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 868 від 17.10.2013 року, Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Закон України «Про охорону дитинства» та ін.

За наявності боргу по кредитному договору колектори звертаються до «свого» нотаріуса з заявою про реєстрацію права власності на підставі договору іпотеки і нотаріус здійснює таку перереєстрацію не сповіщаючи боржника та фактично не маючи права на реєстрацію права власності.

Після внесення нотаріусом до державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей щодо нового власника нерухомого майна такий власник має можливість повною мірою їм розпоряджатися наприклад продати, передати в іпотеку, здати у найм та ін.

В такій ситуації визначальну роль грає швидкість дій громадян, що постраждали від протиправних дій і в залежності від того як оперативно та кваліфіковано вони  відреагують на таку ситуацію – звернуться за правовою допомогою до юриста, до правоохоронних та контролюючих органів  або до суду і буде залежати чи залишиться у їх власності нерухомість чи ні.

Тому якщо у вас є заборгованість по іпотечному кредиту і право вимоги по ньому відчужене на користь колекторської установи радимо негайно звернутися до державного  реєстру речових прав на нерухоме майно та перевірити чи ще належить вам ваша нерухомість.

Автор:

Юрій Жук

юрист ТОВ «Юридическое бюро «КАНОН»

грудень  2015 р.

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню