«РОБОТА АБО МАНДАТ»

    Верховною Радою України 09.02.2017 року було прийнято Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування». На даний час Закон готується на підпис президенту та його офіційний текст ще не оприлюднено. Проте, виходячи з аналізу внесеного до другого читання тексту законопроекту ми вирішили дати декілька відповідей на питання, що турбують багатьох депутатів.

  Після проведеного голосування на веб-порталі Ради оприлюднено повідомлення, що характеризує прийнятий Закон як такий, що лише  підвищить престижності служби в органах місцевого самоврядування.

    Слід вказати, що Законом передбачається насамперед деполітизація служби в органах місцевого самоврядування та введення певних особливостей проходження служби виборними посадовими особами місцевого самоврядування.

   Зокрема, п. 3 ч. 2 ст. 14 проекту Закону вказує, що  службовець місцевого самоврядування не має права суміщати службу із статусом депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, якщо він працює відповідно в апараті, секретаріаті, виконавчому апараті такої сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, у виконавчих органах такої сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

   Також керуючий справами виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, керуючий справами виконавчого апарату районної, обласної ради, керуючий справами секретаріату (апарату) Київської, Севастопольської міської ради не може бути депутатом будь-якої місцевої ради. (ч. 3 ст. 14 проекту Закону)

   Дана норма дає буквально зрозуміти, що службовці, які мають статус депутата після набрання чинності Законом постануть перед вибором «робота або мандат».

   Проте не всім депутатам слід вибирати, оскільки законодавцем більш детально про застосування даної норми розписано в Прикінцевих та перехідних положеннях Закону, пункти 7-9.

     Даним розділом передбачено наступне:

–  дія пункту 3 частини другої статті 14 цього Закону (заборона суміщення) не поширюється на службовців місцевого самоврядування, які до дня набрання чинності цим Законом набули статусу депутатів відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах, районних, обласних рад, до закінчення або дострокового припинення їх повноважень депутатів таких рад.

– у разі неприпинення протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом суміщення депутатом сільської, селищної, міської ради своєї діяльності з службою на посаді заступника сільського, селищного, міського голови, керуючого справами виконавчого комітету ради його повноваження як депутата сільської, селищної, міської ради достроково припиняються в останній день зазначеного строку без прийняття рішення відповідної ради.

– у разі неприпинення протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом суміщення депутатом районної у місті ради своєї діяльності із службою на посаді керуючого справами виконавчого комітету ради його повноваження як депутата районної у місті ради достроково припиняються в останній день зазначеного строку без прийняття рішення відповідної ради.

   Таким чином, усі службовці місцевого самоврядування, які набули статус депутата відповідних рад до набрання чинності даним Законом (крім тих, що займатимуть посади заступника сільського, селищного, міського голови або керуючого справами виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради), можуть і надалі продовжувати службу в органах місцевого самоврядування та суміщати її із статусом депутата. Проте депутатам, які обійматимуть посади вказані у даному абзаці все-таки доведеться обрати між  роботою та мандатом, інакше за них це зробить Закон.

    Оскільки на даний час ми користуємось лише текстом законопроекту, тому є можливість, що деякі його норми будуть конкретизовані та повну інформацію про очікувані зміни ми з вами зможемо отримати після офіційного оприлюднення тексту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» який має набрати чинності 01.05.2017 року

 

ТОВ “Юридическое бюро “Канон”

лютий 2017 року

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню