Основні причини затримки та незручності у процедурі видачі біометричних паспортів та способи їх подолання

   Літо… Пора відпочинку і оздоровлення. Для багатьох українців – це нагода подорожувати зарубіжними країнами. Оскільки, нині діє безвізовий режим із країнами Європейського союзу (подорожувати без віз можна всіма країнами ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії) це є однією з причин збільшення напливу людей на підрозділи міграційної служби для оформлення документів. Слід зазначити, що паспорти бувають 2 видів: закордонні (для поїздок за межі кордонів України) та внутрішні (ті, що підтверджують громадянство). У даній статті поговоримо про закордонні біометричні.

   Нагадаємо, що в’їжджати до країн ЄС без візи дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Проте, не все так безхмарно та просто, як хотілося б. Оформлення закордонного паспорту коштує багатьом українцям не тільки коштів (відповідно до Постанови КМУ від 02.11.2016 р. № 770 «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції») у випадку оформлення протягом 20 робочих днів – сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., у разі термінового оформлення –протягом 3 і 7 днів сума адміністративного збору 810 грн. 32 коп.), але й часу, а подекуди і нервів. Детальніше про основні проблеми оформлення та причини затримки видачі біометричних паспортів читайте у даній статті.

   Великі черги – це справжнє випробування, особливо під час спекотного літа. А якщо додати фактор затримки видачі біометричних паспортів, то не кожна нервова система витримує таке навантаження.

   У чому ж причина порушення строків у процесі видачі біометричних паспортів? За відомостями Державної міграційної служби такі незручності виникли через те, що у порівнянні з минулим роком, значно збільшився попит на отримання закордонних паспортів (кожного дня українці оформлюють близько 20 тисяч документів), у зв’язку з літнім сезоном відпусток та введенням безвізового режиму. Тому, державне підприємство Поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виготовити документи у заплановані строки.

   Крім того, якщо враховувати те, що 2/3 частки доходу Поліграфічного комбінату, що надходив з оплати послуг за виготовлення документів, направлялися до бюджету, а не були спрямовані на удосконалення та закупку обладнання, необхідного для друку. Тобто, процес затримки видачі паспортів є закономірним, а не випадковим. 9 серпня Кабінет міністрів України прийняв рішення, яким дозволив підприємству Поліграфічний комбінат «Україна» зменшити розмір відрахувань до державного бюджету частини чистого прибутку до 40%.

   Перш ніж придбавати квитки та бронювати житло за кордоном в країнах ЄС, потрібно отримати паспорт. Для тих, хто бажає оформити біометричний паспорт згідно з усіма строками видачі та вчасно, державна міграційна служба дає наступну пораду: потрібно написати заяву до державної міграційної служби. Це можна зробити у відділенні, де подавали документи або ж надіслати її на електронну пошту відомства hotline@dmsu.gov.ua. До листа потрібно додати копії документів, які підтверджують поважну причину виїзду (бронь на житло, квитки, якщо виїзд пов’язаний із лікуванням – довідку від лікаря). Але чи будуть видані вчасно закордонні паспорти при таких умовах, міграційна служба гарантій не надає.

   Для того, щоб дізнатися про стан оформлення та друку документа можна скористатися допомогою електронного сервіса на офіційному веб-сайті ДМС Україна за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html, дані сервіса оновлюються тричі на день.

   Як відомо, де існує велике скупчення людей, там звичайно перебувають шахраї. Тому громадянам потрібно уникати пропозицій «добродіїв» оформити за «окрему винагороду» біометричний паспорт швидко та без черг. Оскільки, паспорт можна оформити тільки особисто і тільки в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), сервісному центрі «Паспортний сервіс» державного підприємства «Документ».

   Як повідомляє державна міграційна служба: «Очікується, що після зниження попиту на закордонні паспорти до нормального рівня строки видачі також повернуться до планової кількості робочих днів.» Тому можна порадити тим, хто планує отримати біометричні паспорти просто почекати, коли ажіотаж та черги на оформлення закордонних паспортів спадуть та без зайвих хвилювань почати процес отримання потрібних документів.

ТОВ «Юридическое Бюро «КАНОН»

серпень, 2017 року

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню