Щодо необхідності декларування змін у майновому стані

       Період подання щорічних е-декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” зобов’язані подавати декларацію, уже давно минув і багато  хто з них видихнувши з полегшенням далеко закинув свій електронний цифровий підпис до наступного року. Однак, багато хто з декларантів забули, що законодавець для них заготував обов’язок  повідомляти про суттєві зміни в майновому стані на протязі усього року. Судячи з непоодинокої судової практики з розгляду справ про адміністративні правопорушення за ст. 172-6 КУпАП, для багатьох декларантів це виявилось справжнім сюрпризом. Тому, ми вирішили нагадати  ще раз хто і коли повинен скласти та направити до Єдиного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

        Статтею 52 Закону України “Про запобігання корупції” законодавець передбачив, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

         Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»  прожитковий мінімум, для працездатних осіб на 1 січня складав 1600 грн. (1600 x 50 = 80 000 грн).

        Тобто, отримавши одноразовий дохід або придбавши будь-яке майно на суму, що перевищує 80 000 грн. декларант зобов’язаний протягом десяти календарних днів повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції заповнивши відповідну електронну форму на веб-сайті.

         Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування подається у кожному випадку отримання доходу або придбання майна. Наприклад, якщо на протязі року ви купили п’ять автомобілів вартістю більше 80 000 грн. та продали п’ять земельних ділянок вартістю більше 80 000 грн. то вам за рік сумарно потрібно подати десять окремих повідомлень, кожне з яких буде відображати окремий випадок.

         Проте, під це правило не підпадають члени сім’ї декларанта. У разі, коли  член сім’ї отримав одноразовий дохід або придбав майно повідомляти про це не потрібно. При поданні повідомлень кожен декларант фіксує лише ту інформацію, що стосується конкретно його.

        Також слід пам’ятати, що на відміну від інших типів декларацій, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані виправляти не можна. Тому заповнювати та перевіряти повідомлення потрібно особливо уважно.

ТОВ «Юридическое Бюро «КАНОН»

серпень,2017 року

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню