Адміністративні послуги стосовно державної реєстрації шлюбу стали доступнішими і для херсонців

       У звязку з приведенням законодавства у сфері реєстрації актів цивільного стану до європейських стандартів зареєструвати шлюб сьогодні стало набагато легше, а найголовніше швидше.

         Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року N 502-р “Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу, Міністерством юстиції України прийнято наказ № 2247/5 від 22.07.2016 «Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу».

        Відтепер завдяки останнім нововведенням українські молодята можуть швидко зареєструвати шлюб, без метушні та черг у відділах реєстрації актів цивільного стану. Узаконити шлюб віднині можна одразу в день звернення з відповідною заявою,причому, без будь-яких штампів у паспорті.

         Учасниками пілотного проекту стали майже всі міста України: розпочинаючи з міст-сусідів окупованої території  – Маріуполя та Сєвєродонецька, Херсона, а також такі туристичні та старовинні  скарбниці нашої Батьківщини – Київ, Одеса, Львів.

         На початку нового 2017 року вже 20 міст готові узаконити сімейні відносини та зареєструвати шлюбні відносини за експрес-процедурою.

         Відходить у минуле бюрократизм та тривалість такої процедури як укладення шлюбу. Разом з тим запровадження останніх нововведень може призвести до кількості шлюбів, які є необдуманими та поспішними.

          Отже, серед позитивних моментів пілотного проекту можна виділити наступні:

        1) можливість подати заяву про реєстрацію шлюбу в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису, що пришвидшить процедуру реєстрації шлюбів;

         2) реєстрація за принципом екстериторіальності: заяву про реєстрацію шлюбу жінка та чоловік зможуть подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором (незалежно від місця проживання та місця реєстрації).Але, слід звернути увагу, що розлучитися  можна буде тільки за місцем прописки одного з подружжя. Тобто, якщо двоє приїжджих вирішать по-швидкому одружитися в Києві, а потім розчаруються один в одному, то розлучати  їх у столиці не будуть, – якщо Мін’юст не змінить правила гри.

      3) можливість перенести державну реєстрацію шлюбу у разі, якщо наречені не можуть з’явитися для проведення реєстрації шлюбу в обраний ними день.

         Щодо спірних питань, то це стосується перш за все:

        1) пришвидшена процедура укладення шлюбу, яка може потягти за собою необґрунтовані та не випробувані часом, поспішні рішення щодо створення сім’ї, що у свою чергу призведе до «розлучень за добу».

        2) внесення запису про батька дитини, народженої в матері, яка не перебуває у шлюбі (при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, за відсутності заяви матері та батька або рішення суду, запис про батька дитини в актовому записі та свідоцтві про народження не проводиться, що може стати психологічною травмою для дитини.)

        Усім, хто бажає узаконити власні відносини та зареєструвати шлюб у момент подачі своєї заяви необхідно зробити наступні дії:

  • подати заяву про реєстрацію шлюбу;
  • мати при собі документи, необхідні для реєстрації шлюбу (паспорти, паспорті документи);
  • обрати зручний для себе час реєстрації шлюбу;
  • з’явитися на весілля;
  • отримати свідоцтво про шлюб.

     Отже, внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері регулювання сімейних відносин сприятиме прискоренню процедури укладення шлюбів, але чи будуть такі шлюби довготривалими та міцними покаже час…

 ТОВ” “Юридическое бюро”Канон”

січень 2017 року

«Юридическое бюро «КАНОН»

– це юридична компанія, що надає широкий спектр послуг в галузі права.

Меню